Děje se v knihovně

Příspěvky

Nové webové stránky knihovny

12. 9. 2017

Knihovna přechází na nové webové stránky, které se stále zpracovávají a upravují. Vše se děje za plného provozu knihovny. Prosíme veřejnost o strpení, pokud vše nebude fungovat podle přání, Vás, zákazníků ... věřte, že se snažíme :-)

Nyní nás naleznete na www.knihovna.vimperk.cz

Nový on-line katalog knihovny

23. 8. 2017

Výpůjční doba od 1. září 2017

16. 8. 2017

Pozor! Uzavření knihovny!

21. 4. 2017

Bombastické završení besedního roku!

15. 12. 2016

Rendez-vous se Světlonoš(ž)kami

26. 10. 2016

MěK Vimperk - oddělení pro dospělé - pořádá

literárně-divadelní dostaveníčko s koláží Ženy.

Příběh čtyř žen na pozadí doby mezi 15.-20. stoletím

provází tématy trestu, mateřství, ženské krásy, otce, dcery...

Vystoupí plzeňský divadelní soubor Světlonoš(ž)ky.

Těšíme se na Vás ve středu 9. listopadu 2016

od 17.00 hodin v čítárně knihovny.

Přijďte na kus dobré nálady a literatury o páté!

Nová kniha paní Zitkové

20. 10. 2016

Na besedě 12. října představila paní spisovatelka Zitková svou novou knihu Báby v nepaměti - ještě zajímavější a tajemnější historii rodu Neuhaserů v hlubinách časů dávno minulých. Ten z čtenářů, kdo dal přednost naší čítárně před slunečným podvečerem, si rozhodně přišel na své a ostatní si jistě rádi přečtou třetí díl volné trilogie o životě žen v historii dávné i dávnější.

Rendez-vous s Evou Marií Zitkovou

3. 10. 2016

Rendez-vous v knihovně

MěK Vimperk - oddělení pro dospělé

pořádá dostaveníčko se spisovatelkou

Evou Marií Zitkovou,

která nás provede dávnými časy

Rožmberského dominia a povypráví o „Bábách“. Autorku doprovodí její dvorní nakladatel

Ivo Stehlík.

Těšíme se na Vás ve středu 12. října 2016

od 17.00 hodin v čítárně knihovny.

Přijďte na kus řeči a dobré nálady o páté!

Rendez-vous s panem Horpeniakem

31. 8. 2016

Rendez-vous v knihovně

MěK Vimperk - oddělení pro dospělé - pořádá dostaveníčko s panem doktorem Vladimírem Horpeniakem, předním znalcem Šumavy a autorem řady pozoruhodných knih, který ve středu 14. 9. 2016 v 17.00 hodin přijde do čítárny pohovořit    o Kulturních znamenitostech Šumavy.

Přijďte na kus řeči o páté! Těšíme se na Vás!

Krása viděná objektivem

13. 7. 2016

Vernisáž i beseda s panem magistrem Tláskalem se vskutku povedla! Děvčata z vimperského gymnázia pod vedením paní magistry Tláskalové zpívala opravdu nádherně (a doufáme, že je o nadcházejících Vánocích opět uslyšíme), pan Tláskal velmi ochotně poskytl všem návštěvníkům poutavé vyprávění o svých fotografiích, všemu vévodila prima nálada a oči všech přítomných se opravdu měly čím kochat! Snad nám pan fotograf promine, že naše snímky jsou poněkud odstrašujícím příkladem, jak "se to nemá dělat" (místy nezaostřeno, místy chybějící části těl...). Inu, dobrý kontrast k výstavě, na kterou se můžete přijít podívat do konce srpna. :-)