Čtenářská soutěž Lovci perel

LOVCI PEREL

Městská knihovna ve spolupráci s MěK v Hradci Králové připravila

pro dětské čtenáře velkou čtenářskou soutěž " LOVCI PEREL."

Soutěž potrvá po celý rok 2016 a koncem prosince budou vyhodnoceny ty děti, které nasbírají za přečtené knihy co nejvíce " PEREL."

PRAVIDLA HRY:

Děti si v knihovně vyberou a půjčí knížku se speciální nálepkou, která

pasuje knihu na " PERLORODKU." Ke knížce obdrží list s otázkami tzv.

"HRACÍ LIST." Na tomto listě naleznou 5 - 6 povinných otázek a 3 otázky nepovinné, které se vztahují k obsahu knihy " PERLORODKY."

Děti po přečtení knížky vyplní otázky a v termínu ( 1 měsíc, tj. doba výpůjčky knihy) je přinesou knihovnici.

Ta odpovědi zkontroluje a pokud jsou povinné otázky správně zodpovězeny, dostane za přečtenou knihu každý čtenář " PERLU."

Za každou zodpovězenou nepovinnou otázku děti obdrží honorář v knihovnické měně " MORIONECH."

Odměna  / Moriony / se dá také získat tak, že čtenář samostatně připraví " HRACÍ LIST" na nějakou další knihu a označí ji za " PERLORODKU."

Vysoutěžené perly si čtenáři ukládají do sáčků, které zůstávají po dobu hry v knihovně a děti si mohou průběžně kontrolovat, jak si v soutěži vedou.

Koncem roku knihovnice vyhodnotí a odmění nejlepší " LOVCE PEREL."

V prosinci proběhne v dětském oddělení také " MORIONSKÝ JARMARK",

na kterém si děti budou moci za své " MORIONY" nakoupit různé drobnosti a sladkosti.

Soutěže se mohou zúčastnit i ti nejmenší, pokud jim budou číst a otázky pokládat rodiče. Aby to však bylo spravedlivé, jsou děti rozděleny do kategorií ... I.  Děti, co neumí číst a 1. třída

II. Děti I. stupně ZŠ

III. Děti II. stupně ZŠ

POKUD SE VÁM NÁŠ PROJEKT LÍBÍ, PROSÍME, PŘISPĚJTE DROBNOSTMI DO NAŠEHO PROSINCOVÉHO JARMARKU. Děkujeme!