Noc s Andersenem 2016

Noc s Andersenem 2016 - fotky paní Lucie Hovorkové

Noc s Andersenem v knihovně

Již po deváté měly děti možnost přespat v knihovně a užít si bez rodičů noc plnou kouzel - Noc s Andersenem.

S dětmi jsme navštívili AGÍ HOTEL PRO PSY na Klášterci.

Manželé Molnárovi dětem představili pejsky „domácí “ i ty hotelové.

Společně jsme se podívali na výcvik psů a jejich večerní krmení. Při zpáteční cestě do Vimperka děti hledaly ukryté otázky týkající se chovu psů.

A jak jinak; po návratu do knihovny byli všichni hladoví jak psi... Toho nás zbavily výtečné párečky, které knihovna dostala darem od firmy Jana Rataje ze Zdíkova

– moc jim za to DĚKUJEME!

Další program již probíhal v knihovně. Do půlnoci děti stříhaly, malovaly a lepily plastové pejsky, vymýšlely rodokmen a pohádkový příběh.

Při půlnoční hře musely zapojit i znalosti literární. Procvičily si tak vyhledávání knih na regále, protože v knihách byly ukryté indicie k nalezení pokladu, který hlídal zlý vlk … Všechno ale dobře dopadlo, jen spát se dětem nechtělo... Noc s Andersenem se nám tak protáhla do 3. hodiny ranní sobotního dne.

Fotografie, které pořizovaly během noci paní Lucie Hovorková a Eva Buryánová naleznete

na www.knihovnavimperk.estranky.cz a facebooku knihovny.

Letošní Anderseni byli prima a my se těšíme na ty, kteří se přihlásí v roce 2017!